Zadzwoń do nas

Zapraszamy na

W sobotę, 4 listopada, o godz:18:00, w Miejscu Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP, ul. Lipowska 2) wystartują „Zaduszki Artystyczne w Lipowej. KORA”. Wstęp bezpłatny. Nie ma rezerwacji miejsc. Drzwi do sali będą otwarte od godz. 17:00.

W ramach tego wydarzenia najpierw odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską, autorką książki „Kora. Się żyje. Biografia.”. Podczas spotkania będzie można wygrać kilka egzemplarzy książki. A o godz. 19:00 koncert zespołu Sex-tet Chili Queen-tet, który w „Mamie”, ulubionym na Roztoczu miejscu Kory, kilkukrotnie grał na jej urodzinach. Tę tradycję kontynuuje również po jej śmierci. W Lipowej muzycy zagrają największe przeboje tej wielkiej artystki. Na pewno nie zabraknie takich hitów jak:  Kocham cię, kochanie moje, Lucciola, Cykady na Cykladach, Wyjątkowo zimny maj, czy Krakowski spleen. Do tej pory zespół Sex-tet Chili Queen-tet nigdy nie grał w tej części Polski, co dodaje wyjątkowości temu wydarzeniu.

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, autorka m.in. biografii Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego.

Podczas pracy nad książką „Kora. Się żyje. Biografia.” Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.

Kora- Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.

Zmarła 28 lipca 2018 roku, w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Miała 67 lat.

Narzędzia dostępności
Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej Projekty finansowe ze środków Unii Europejskiej Projekty finansowe ze środków Unii Europejskiej - ARCHIWUM