Zarząd Gminny ZOSP RP – podsumowanie spotkania

11 grudnia 2025 r., odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP, które poprowadził druh Grzegorz Habdas. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Lipowa Bogusław Wyleciał, Zastępca Wójta Marcin Zyzak, Skarbnik Aneta Magiera, przedstawiciele Rady Gminy z Przewodniczącym Krzysztofem Klisiem, a także Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek.

Podczas posiedzenia:

*rozliczono środki finansowe otrzymane z budżetu Gminy w 2025 r.,
*omówiono udział jednostek OSP w uroczystościach gminnych oraz innych wydarzeniach,
*podsumowano działania ratownicze – jednostki OSP z terenu gminy wyjeżdżały do pożarów aż 70 razy,
*przedstawiono potrzeby oraz plany jednostek OSP na 2026 rok.

Podczas zebrania Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej, Grzegorz Szafrański, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz koszulki w dowód wdzięczności za wsparcie podczas Tour de Pologne.

Wójt Gminy serdecznie dziękuje wszystkim druhnom i druhom z jednostek OSP za nieustanną gotowość – nie tylko bojową, ale również za wsparcie podczas wydarzeń kulturalnych, sportowych i kościelnych. Dziękuje także za bardzo dobrą współpracę w mijającym roku oraz zapewnia o dalszym wsparciu i działaniach na rzecz poprawy zaplecza jednostek.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy!