Cieszymy się, że piękno Doliny Zimnika wciąż przyciąga miłośników natury i spokoju. To miejsce, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród osób poszukujących wypoczynku w otoczeniu beskidzkiej przyrody. W Gminie Lipowa konsekwentnie podejmujemy działania, by nasza przestrzeń była coraz bardziej komfortowa, funkcjonalna i przyjazna – zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.
W pierwszej połowie bieżącego roku gmina zakupiła działkę przy ul. Jaski, z przeznaczeniem na utworzenie nowych miejsc postojowych w rejonie Doliny Zimnika. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie tym obszarem oraz potrzebę zapewnienia odwiedzającym wygodnego dostępu do szlaków i atrakcji turystycznych.
Dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej, którzy przy użyciu własnego sprzętu przygotowali teren tak, aby pomieścił około 40 pojazdów.
Nowe miejsca postojowe to nie tylko udogodnienie dla kierowców – to także kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju turystyki w Gminie Lipowa. Dbałość o estetykę i funkcjonalność przestrzeni publicznej sprawia, że nasza gmina staje się jeszcze bardziej atrakcyjna – zarówno do życia, jak i do wypoczynku.






