Szanowni Państwo,

Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracamy się z apelem o pomoc dla Mieszkańców Powiatu Żywieckiego.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.

Stąd też zwracamy się z olbrzymią prośbą do personelu medycznego, w tym do lekarzy rodzinnych, lekarzy mieszkających na terenie Powiatu Żywieckiego różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników KPP o wsparcie pracy oddziałów Szpitala Żywiec. Każda godzina dyżurowa przepracowana przez Państwa miałaby olbrzymie znaczenie dla pacjentów wymagających hospitalizacji i oznaczałaby rozciągnięcie opieki nad Państwa pacjentami na terenie nowoczesnego szpitala.

Wszelkie zapytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia prosimy kierować do:

1.InterHealth Canada

Szpital Żywiec

tel. 736 625 641

tel. 696 929 586

e-mail: szpital@szpitalzywiec.pl